Pomoc Psychologiczna, Psychoterapia

Jako psychoterapeutka pomagam osobom, które:

Zmagają się z:

 • Lękami
 • Depresją
 • Zaburzeniami osobowości
 • Zaburzeniami somatycznymi
 • Emocjami
 • Wypaleniem zawodowym
 • Zaburzeniami odżywiania: anoreksją, bulimią, otyłością

Poszukują:

 • Pomocy, aby poradzić sobie z kwestiami ważnymi dla siebie takimi jak: niskie poczucie własnej wartości, bycia samotnym, niezrozumianym, gorszym, mało ważnym, przytłoczonym emocjami.
 • Wsparcia w relacjach partnerskich oraz z innymi ważnymi osobami.
 • Wyjaśnienia swojego samopoczucia, problemów z wyrażaniem siebie.
 • Zrozumienia swoich myśli, emocji oraz zachowań
 • Zmiany prowadzącej do odczuwania sensu w życiu

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną

Co to jest psychoterapia poznawczo-behawioralna?

Psychoterapia behawioralno-poznawcza (cognitive-behavioural therapy – CBT):

 • Jest metodą pomagającą w leczeniu problemów psychicznych,  emocjonalnych oraz w sferze zachowań. Jej główna teza głosi, że sposób myślenia wywiera decydujący wpływ na uczucia, odczucia w ciele i nasze reakcje w postaci zachowań.  Poprzez zmianę naszego myślenia możemy więc uzyskać zmianę naszego nastroju i zachowania.
 • CBT zakłada, że nasze myślenie i reagowanie na sytuacje jest wyuczone w toku naszego dorastania i wychowania, a więc ukształtowane przez środowisko w jakim wyrastaliśmy. Skoro sposoby reagowania emocjonalnego i zachowania zostały wyuczone to oznacza, że możemy się tego oduczyć lub nauczyć innych sposobów funkcjonowania (w sprzyjających warunkach).
 • Jest metodą opartą o naukowe dowody i przetestowaną empirycznie. Co oznacza, że stosowane w niej techniki przynoszą oczekiwany rezultat.
 • Stanowi nie tylko metodę leczenia , lecz także model wyjaśniający genezę wielu zaburzeń z jakimi borykają się pacjenci. Poznanie takiego modelu pomaga w zrozumieniu swoich objawów i przy pomocy psychoterapeuty, w poradzeniu sobie z objawami i zaburzeniem.
 • Jest formą psychoterapii, która stanowi połączenie terapii behawioralnych i poznawczych. Co oznacza, że podczas sesji pracujemy nie tylko nad zmianami w sposobie myślenia pacjenta, ale również nad zmianą jego zachowań poprzez ustalanie eksperymentów, pracę z ekspozycjami, odgrywaniem ról w gabinecie.
 • CBT  pierwotnie powstała w celu pomagania pacjentom w radzeniu sobie z depresją. Obecnie jest stosowana w leczeniu szerszego zakresu zaburzeń emocjonalnych takich jak lęki (paniczne, agorafobia, fobie społeczne, fobie proste, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne), zaburzenia osobowości czy zaburzenia odżywiania. 
 • Jest to najczęściej stosowana forma terapii w większości krajów zachodnich i USA, uznawana w większości placówek lecznictwa oraz jako najbardziej skuteczna.

Co to jest psychoterapia schematów?

Psychoterapia schematów bazuje na psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Polega na identyfikacji nieadaptacyjnych schematów, które mogły przyczynić się do powstania negatywnych wzorców funkcjonowania pacjenta w dorosłym życiu oraz do stosowania nieadaptacyjnych strategii radzenia sobie, które utrudniają satysfakcjonujące i zdrowe życie w teraźniejszości. 

Psychoterapia jest długoterminowa i trwa zwykle od roku do trzech lat. 

W trakcie psychoterapii poznasz swoje schematy i dotychczasowe sposoby radzenia sobie. Będziemy sprawdzać na ile są one dla Ciebie wspierające a jeśli nie, wspólnie poszukamy nowych wzorców myślenia i zachowania tak, aby Twoje życie było dla Ciebie bardziej satysfakcjonujące. 

Praca w terapii schematów polega na pracy z wyobrażeniami i wspomnieniami, aby dotrzeć do Twoich emocji i pomóc Ci poradzić sobie z nimi. W trakcie terapii pracujemy też z krzesłami, na które zapraszamy różne, ważne tryby radzenia sobie, aby pomóc Ci bardziej akceptować siebie i zmieniać swoje zachowania.

Jak wygląda psychoterapia?

Psychoterapia CBT to spotkania, które odbywają się raz w tygodniu. Czas trwania psychoterapii CBT zależy od problemu z jakim się zgłaszasz więc spotkania trwają od trzech miesięcy do 2-3 lat.

Podczas takich spotkań będę chciała najpierw poznać Ciebie i Twój problem. Opowiem Ci na czym polega psychoterapia oraz omówimy kontrakt po to abyś czuł się / czuła się bezpiecznie i komfortowo. Każde spotkanie rozpoczniemy od rozmowy na temat twojego samopoczucia tak, aby zająć się tym co w danej chwili jest dla Ciebie najważniejsze. Będziemy też omawiać ewentualne zadania jakie będziesz podejmować w tygodniu pomiędzy naszymi spotkaniami. Nie martw się, nie będę za nie wystawiać ocen. Będziemy jedynie omawiać to co będzie dla Ciebie ważne i wspólnie będziemy poszukiwać rozwiązań abyś mógł / mogła czuć się usatysfakcjonowana/-y tym co robisz. Następnie wspólnie ustalimy temat naszej obecnej rozmowy. Na koniec podsumujemy to co się zadziało po to abyś mógł /mogła wyrazić swoje uczucia co do naszego spotkania oraz ustalimy nad czym będziesz pracować przez najbliższy tydzień.

Ile trwają sesje psychoterapeutyczne?

Sesje trwają 50 min.

Spotkania odbywają się raz w tygodniu – obecnie tylko on-line

Psychoterapia poznawczo-behawioralna jest terapią mającą pomóc pacjentowi szybko poradzić sobie z dokuczliwymi objawami, co dzięki technikom CBT jest możliwe w czasie kilku lub kilkunastu sesji. Bywa jednak tak, że problem jest bardziej złożony i wówczas czas pracy może wydłużyć się nawet do roku czy dwóch lat. Jest to kwestia indywidualna i indywidualnie ustalana przez pacjenta i psychoterapeutę.


Jak mogę zapisać się na psychoterapię?

Aby zapisać się na psychoterapię przejdź do formularza zapisów.

Umów wizytę