Coaching

Jako coach pomagam osobom, które chcą:

 • poradzić sobie z szeroko pojętym wypaleniem zawodowym
 • podnieść swoje poczucie własnej wartości, 
 • odpowiedzieć sobie na pytanie: zostać czy odejść? – z pracy, ze związku
 • poradzić sobie z prokrastynacją i zacząć w końcu iść za marzeniami
 • stworzyć plan rozwoju swoich kompetencji i umiejętności prowadzący do uzyskania wymarzonego celu
 • poradzić sobie w relacji z bliskimi osobami
 • nauczyć się jak radzić sobie z emocjami i zrachowaniami swojego dziecka

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną

Co to jest coaching?

Coaching– to forma wsparcia dążeń osób emocjonalnie stabilnych, nastawionych na rozwój, zmotywowanych do podejmowania działań i otwartych na zmiany w sferze życia osobistego lub zawodowego.

 Jako coach pracuję zgodnie z definicją:

Coaching to pomaganie ludziom w zdobyciu tego, czego pragną bez robienia tego za nich lub mówienia im, co mają robić.

(def. CoachWise)

Coaching poprawia efektywność funkcjonowania w wybranym środowisku (zawodowym, osobistym, społecznym). Doskonale nadaje się dla osób, które są generalnie zadowolone z siebie, dobrze radzą sobie w sytuacjach stresowych jednak w chwili obecnej poszukują nowych rozwiązań. Przydaje się też osobom, które znalazły się w sytuacji częstych zmian i chcą sobie poradzić z natłokiem spraw i zadań do wykonania lub są w sytuacji awansu lub zmiany pracy.

Coach postrzega swojego Klienta jako osobę kompletną i zaopatrzoną we wszelkie potrzebne do osiągnięcia postawionych celów zasoby – wystarczy je tylko odnaleźć.


Dlaczego coaching?

Coaching pomaga ludziom w osiąganiu wymarzonych celów poprzez odkrywanie własnych zasobów i umiejętności. Wzmacnia poczucie własnej wartości. Skupia się na tym co ma być i jak to osiągnąć.

 • Pomaga ludziom znaleźć w sobie siłę i pomysły aby pokonać słabości w celu osiągnięcia zamierzonych rezultatów
 • Pozwala mierzyć się z wyzwaniami jakie człowiek sobie stawia
 • Wzmacnia poczucie odpowiedzialności
 • Niweluje poczucie niepewności działania
 • Pomaga przezwyciężyć kryzys
 • Skupia się na tym co będzie a nie na tym co było

Coach jest jak trener. Korzystasz z jego usług nie dlatego, że jesteś niedoskonały w jakiejś dziedzinie ale dlatego, że chcesz być lepszy.

Jak wygląda coaching? Jak wygląda współpraca Coach – Coachee?

To Ty wybierasz temat jakim chcesz się w danym momencie zająć. Wspólnie z Coachem poszukujesz możliwości i rozwiązań. W oparciu o jasne zasady i reguły, określasz kierunki swoich działań, zyskujesz jasny ogląd pożądanej sytuacji, warunków obecnych, planu, możliwości i sposobów realizacji Twoich dążeń.

Wspólnie pracujemy nad minimalizacją wysiłków i maksymalizacją przyjemności z osiąganych rezultatów. Poprzez zwiększanie Twojej świadomości posiadanych umiejętności, zasobów i możliwości oraz wywierany nacisk na efekty, współpraca owocuje większą gamą potencjalnych rozwiązań i satysfakcji z osiąganych celów.

Moją rolą jest słuchać, zadawać pytania, słyszeć co z Tobą się dzieje i Cię o tym informować. Poprzez stosowanie odpowiednich technik pomagam Ci znaleźć właściwe odpowiedzi i podjąć właściwe decyzje.

I najważniejsze – jako Coach skupiam się tylko na Twoich dobrych cechach.

Co wyróżnia nasz coaching i wzajemną relację?

 • umiejętność całościowego spojrzenia na Ciebie w procesie
 • zrozumienie i akceptacja tego co dzieje się z Tobą na poszczególnych etapach
 • wspieranie i zachęcanie Ciebie do refleksji nad Twoją drogą do celu
 • pokorę w stosunku do naszej wspólnej pracy,
 • świadomość Coacha bycia z drugim człowiekiem, dystansu w stosunku do swoich umiejętności oraz szacunku i prawa dla Twojej odmienności.

Co to jest coaching w 7 krokach?

Pracuję w myśl zasady: Nie ważne jest to co było liczy się tylko przyszłość.

Zanim zdecydujesz się na pracę ze mną, zapraszam na bezpłatną konsultację, na której zadam Ci kilka pytań. Ja poznam Ciebie a Ty poznasz mnie. Opowiem jak widzę naszą współpracę i zaproponuję sposób prowadzenia naszych spotkań. Pracuję metodą 7 kroków, o której przeczytasz tutaj.

Coaching w 7 krokach

W ramach stworzonego programu POMAGAMY LUDZIOM ŁAPAĆ MOTYLE™ podczas naszych spotkań pracujemy zgodnie z następującymi krokami:
 

 1. Co mnie sprowadza? – czyli poznaj siebie i to co chcesz zmienić w swoim życiu?
  Na początek sprawdzasz co jest dla Ciebie ważne w życiu, jakie są Twoje preferencje, potrzeby, systemy wartości. Zbierasz informacje na temat swoich pragnień i potrzeb.
 2. Czego chcę? – czyli kim chcę być, jakie są moje marzenia i wizja przyszłości
  Teraz jasno i konkretnie określasz swoje aspiracje oraz wizję tego co chcesz i możesz osiągnąć. Poszukujesz wartości jakimi chcesz się kierować, jakie są dla Ciebie pożądane i oczekiwane. Określasz jaka jest w tej wizji rola rodziny, jakie są oczekiwania rynku pracy i inne obiektywne i subiektywne uwarunkowania. Otwierasz się na nowe możliwości, doprecyzowujesz cel i podejmujesz się realizacji swojego dążenia.
 3. Co mam? – czyli kim jestem, jaki mam bagaż tu i teraz.
  Na tym etapie uczysz się akceptacji dla siebie, swoich zainteresowań, wiedzy i umiejętności jakie już posiadasz. Sprawdzamy jakie są Twoje talenty o których jeszcze nie wiesz lub nigdy o nich nie myślałeś. Nie zapomnij o zdrowiu. Ważne abyś odpowiedział na pytania jak najbardziej szczerze. Jeżeli jest taka potrzeba – korzystamy z testu preferencji zawodowych aby Ci pomóc spojrzeć na siebie z innej strony. To pozwoli Ci poznać siebie lepiej, zaakceptować tę wartość jaką już masz i przede wszystkim zacząć lubić siebie takim jaki jesteś. To początek, który doda Ci siły i energii aby wyruszyć w drogę, o której marzysz.
 4. Jak zdobyć to czego chcę? – czyli którędy biegnie moja droga i co mogę na niej spotkać?
  Wspólnie sprawdzamy opcje i możliwości dojścia do Twojego celu. Badamy co może stać Ci na przeszkodzie i jak sobie z tym poradzić. Odkrywasz możliwe drogi, poznajesz czy są one dla Ciebie odpowiednie, eliminujesz te, które nie są satysfakcjonujące lub szukasz sposobu na pokonanie przeszkód. Gdy pokonasz już wszelkie gremliny i znajdziesz metody wspierające i wzmacniające twoje działania – świat stoi przed Tobą otworem!
 5. Jak tam dotrę? – czyli plan określający kolejne kroki Twojego działania
  Decydujesz co i kiedy konkretnie zrobisz. Dysponujesz dokładnym planem dostosowanym do Twoich możliwości, umiejętności i zasobów. Dokładnie wiesz jak rozłożone są te działania w czasie oraz kogo i gdzie szukać jako wsparcie swojego dążenia.
 6. Działam, sprawdzam, zmieniam – czyli wcielanie planu w życie
  Zaczynasz swoją drogę kolejnych kroków. Coach służy Ci wsparciem i pomocą w razie gdy będziesz chciał omówić sposób realizacji kolejnych zamierzeń. Coach służy Ci inspiracją, motywacją i zagrzewaniem do działania a w razie potrzeby weryfikacją podejmowanych działań.
 7. Świętowanie – czyli celebrowanie sukcesu
  Wspólnie świętujemy Twój sukces. Cieszmy się życiem i „złapanymi motylami”.

Ile trwają sesje coachingowe?

Sesje trwają 1,5 godziny. 

Spotkania odbywają się raz na dwa tygodnie – obecnie tylko on-line

Czas trwania procesu coachingowego to zwykle 12 spotkań.

Jak się zapisać

Aby zapisać się na coaching przejdź do formularza zapisów.

Umów wizytę